CleanSmoke Siegel

Які продукти отримують етикетку «Clean Smoke»?

Завдяки технології CLEAN SMOKE (ЧИСТЕ КОПЧЕННЯ) процес копчення продуктів харчування  є стабільним, більш екологічним, менш витратним, позбавленим від таких шкідливих компонентів як зола, дьоготь, канцерогени (поліциклічні ароматичні вуглеводні, або ПАВ). Для забезпечення споживачів перевагами продукції, що вироблена за технологією ЧИСТОГО КОПЧЕННЯ, Коаліцією CLEAN SMOKE була розроблена та впроваджена відповідна етикетка, що застосовується для якісних та нешкідливих копчених продуктів.     

CleanSmoke

Що таке «ЧИСТЕ КОПЧЕННЯ»?

CLEAN SMOKE – це надійна альтернатива звичайному копченню у всіх відношеннях. Конденсати диму, що використовуються для технології CLEAN SMOKE, перед контактом із продуктами проходять ретельне очищення і тому не містять шкідливих компонентів (зола, дьоготь, ПАВ). В цьому інноваційному процесі копчення всі параметри такі як час, температура, вологість, швидкість циркуляції повітря схожі із умовами звичайного процесу. Тому технологія ЧИСТЕ КОПЧЕННЯ зберігає такі важливі характеристики як смак, колір та термін придатності.

Як виробляється ЧИСТИЙ ДИМ?

Для технології CLEAN SMOKE не треба вирубати дерева: використовується звичайна тирса з деревообробних підприємств. Спочатку ми отримуємо дим з тліючої тирси за контрольованих умов піролізу. Цей дим осаджується звичайною питною водою, яка потім проходить декілька етапів сепарації/фільтрації та позбавляється таких шкідливих компонентів як зола, дьоготь, канцерогени (ПАВ). Таким чином отримуємо очищений конденсат диму на водній основі. Для копчення продукції цей конденсат диму розпилюється через димогенератор -атомізатор за допомогою стисненого повітря та утворюється стабільна димна хмара.

Переваги для споживачів

Здоров’я

Важливою перевагою технології ЧИСТЕ КОПЧЕННЯ є те, що ніякі небажані речовини звичайного диму не потрапляють на харчову продукцію, тому що шкідливі компоненти (зола, дьоготь, канцерогени) відфільтровані завдяки багаторазовій сепарації/фільтрації при виробництві базових конденсатів диму. Це пояснює, чому ЕС беззаперечно підтримує використання конденсатів диму у своїй Директиві (EU Regulation 2065/2003).

Смак

Виробники, що використовують ЧИСТЕ КОПЧЕННЯ, можуть створити значно більш насичений та яскравий аромат диму. Крім того, як із композицією спецій, поєднання різних сортів деревини створює дим, що є більш вишуканим, ніж звичайний.

Якість

Окрім смаку та аромату, копчення забезпечує зберігання продукції. Харчові продукти, виготовлені за технологією ЧИСТЕ КОПЧЕННЯ, мають то же термін зберігання, як і при звичайному процесі.

Стабільність та безпека

Зменшення викидів в атмосферу

Продукти, вироблені за технологією ЧИСТЕ КОПЧЕННЯ, демонструють значно кращу Оцінку Життєвого Циклу (LCA). Наприклад, копчення конденсатами диму генерує на 80 % менше вуглекислого газу СО2 у порівнянні із звичайним копченням на щепі. Також, при ЧИСТОМУ КОПЧЕНІ немає відкритого вогню чи тління, тому немає виділення оксидів азоту (NOx) та окису вуглецю (CO). Більш того, на 40 т менш миючих хімічних речовин буде потрапляти у каналізацію та буде заощаджене 550 млн кВт електроенергії , якщо тільки в Германії копчення м’ясних продуктів буде вироблятися за технологією ЧИСТЕ КОПЧЕННЯ.

Захист природних ресурсів

Не тільки тому, що менш деревини використовується на виробництво конденсатів диму у порівнянні із копченням на щепі. Але, що більш важливо, не треба вирубати живі дерева, тому що тільки тирса з деревообробних підприємств потрібна для виробництва конденсатів диму. Потенціал збереження ресурсів по цій технології ще краще ілюструють данні по споживанню води: при використанні технології ЧИСТЕ КОПЧЕННЯ приблизно 830 000 м³ води може бути заощаджене лише тільки в Германії – це стільки, скільки споживає населення такого міста як Кіль щорічно.

Коаліція CLEAN SMOKE

Коаліція CLEAN SMOKE підтримує інноваційні методи копчення

ЧИСТЕ КОПЧЕННЯ випереджає звичайні методи копчення на щепі та інші. Ця інноваційна технологія не тільки виробляє безпечні та здорові продукти, але зменшує навантаження на природу та значно покращує умови праці на виробництві. Ця технологія робить процес копчення стабільним та якісним, а готові продукти такими ж, як і традиційні копченні вироби. Безпека та економічність. Виробники конденсатів диму, харчові підприємства та дистриб’ютори, виробники обладнання для копчення, науково-дослідні інститути, галузеві асоціації працюють на тим, щоб зробити процес копчення більш стабільним та безпечним. У той же час, копчені продукти, які користуються великим попитом у покупців, мають відповідати сучасним вимогам щодо безпеки та здорового споживання їжі. Члени коаліції розглядають себе в якості галузевих партнерів на території Європи на підтримують запровадження технології ЧИСТЕ КОПЧЕННЯ на законодавчому рівні ЄС. CLEAN SMOKE – справжній та органічний дим. Перш за все, Коаліція CLEAN SMOKE працює над однозначним визнанням цієї технології як звичайне копчення та відповідним використанням без будь-яких обмежень. Європейська комісія давно підтвердила, що димна хмара, отримана із конденсату диму, не є «ароматом диму», а визначається як справжній дим – з тими ж властивостями, але без шкідливих речовин. Європейська Оскільки ЧИСТЕ КОПЧЕННЯ надає додаткові переваги харчовим продуктам, особливо органічним, Коаліція CLEAN SMOKE вважає, що буде логічно додати цю технологію до EU-Eco-regulation. У кожної нової ідеї свій час засяяти. Для CLEAN SMOKE цей час настав.